Beschrijving
PAR-36 lamp
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Coiled coil lamps feature a double lamp life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
| Operating voltage: | 6.4 |
| Nominal wattage: | 30 W |
| Base: | G-53 STC |
| Lamp type: | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Beam angle: | 5° |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 2600K |
| Color rendering index (CRI): | 99.5 Ra |
| Lead time: | 0.2 s |
| Construction: | PAR-36 |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 20° C |
| Burning position: | S180 (universal) |
| Lamp life: | 300 h |
| Luminous flux: | 500 lm |
| Wavelength: | 778 nm |
| Dimensions (LxD): | 70×114 mm |
| Weight: | 0.20 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
| EPREL-Nr: | 1015342 |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0950 × 0,0950 × 0,0950 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |











