Beschrijving
PAR-36 lamp
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Coiled coil lamps feature a double lamp life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
| Operating voltage: | 28 |
| Nominal wattage: | 100 W |
| Base: | G-53 STC |
| Lamp type: | Incandescent lamp; reflector lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Beam angle: | 13° |
| Color of light: | Warm white WW <3300 K |
| Color rendering index (CRI): | 95 Ra |
| Lead time: | 0.5 s |
| Construction: | PAR-36 |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 20° C |
| Burning position: | S180 (universal) |
| Lamp life: | 300 h |
| Luminous flux: | 1500 lm |
| Dimensions (LxD): | 70×114 mm |
| Weight: | 0.20 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
| EPREL-Nr: | 1015345 |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1000 × 0,0950 × 0,0950 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












