Beschrijving
Christmas baubles with LEDs
- High-quality plastic spheres in a set of 6 pieces with eyelets for hanging
- Each LED ball equipped with 6 white (WW) LEDs
- 2 integrated show programs
- Red flashing
- Red glowing
- Various versions available
- 6 pieces per set
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x user manual
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz 24V AC |
| Power consumption: | 1.5 W |
| IP classification: | IP44 |
| Protection class: | Protection class III |
| Power connection: | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC adapter included |
| Cable length: | Approx. 3 m |
| Lamp type: | LED lamp |
| Number of lamps: | 36 pieces 40 cm Distance between the lamps |
| Effect: | Red flashing; red glowing |
| Standing/fixation: | Loop (rope) |
| Material: | Plastic |
| Color: | Salmon, high-gloss |
| Dimensions: | Length: 200 cm Diameter: Ø 6 cm |
| Weight: | 0.61 kg |
| External mains adapter | |
| IP classification: | IP44 |
| Protection class: | Protection class II |
| Color: | Black |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0850 × 0,3000 × 0,1700 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |













