Beschrijving
Carrying case
- With pickfoam
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, blue, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 22mm with rounded edges
- Rugged carrying handle
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality spring locks with shut-off function
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
- 1 x case
| Maximum load: | 25 kg |
| Aluminum profile frames: | 22 mm |
| Carrying handle: | 1 pc/pcs |
| Stop hinge: | 2 pc/pcs |
| Lock: | Spring lock: 2 pc/pcs with shut-off function |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color: | Blue, laminated |
| Inside dimensions: | 42 cm x 29.5 cm x 12 cm |
| Dimensions: | Width: 46 cm Depth: 35 cm Height: 17 cm |
| Weight: | 4.00 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,3550 × 0,4700 × 0,1700 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














