Beschrijving
Carrying case
- Suitable for all turntables without dust cover (up to 450 mm width)
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 4 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Removable cover
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- Rugged carrying handle
- 2 high-quality spring locks
- Rubber feet
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
| Maximum load: | 15 kg |
| Removable covers: | 1 pc/pcs |
| Aluminum profile frames: | 25 mm |
| Carrying handle: | 1 pc/pcs |
| Lock: | Spring lock: 2 pc/pcs |
| Transport aid: | Rubber feet |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 4 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Device compartment: | 45 cm x 35.5 cm x 12 cm |
| Dimensions: | Width: 51.5 cm Depth: 46 cm Height: 21.5 cm |
| Weight: | 4.20 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,4900 × 0,5300 × 0,2250 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














