Beschrijving
Rack case
- Upward tilted profile rails for top-operated units
- 8 U
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 6 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Removable cover
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- Rugged carrying handle
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- Rubber feet
- With profile rails suitable for 19″ units
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
| Maximum load: | 15 kg |
| Removable covers: | 1 pc/pcs |
| Aluminum profile frames: | 25 mm |
| Carrying handle: | 1 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid: | Rubber feet |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 6 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Inside dimensions: | 46 cm x 42 cm x 10.5 cm |
| Front panel width: | 19″ |
| Mounting height: | Approx. 35.5 cm (8 U) |
| Mounting depth: | 110 mm – 180 mm |
| Housing design: | 8 U |
| Dimensions: | Width: 54.5 cm Depth: 45.5 cm Height: 24 cm |
| Weight: | 7.70 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,5000 × 0,5800 × 0,2700 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |















