Beschrijving
Special lamp with reflector
- With 50 mm reflector
- Long life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
| Voltage (lamps): | 24 V, AC |
| Nominal wattage: | 250 W |
| Base: | GX5.3 |
| Lamp type: | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 3400K |
| Color rendering index (CRI): | 100 Ra |
| Lead time: | 0.5 s |
| Construction: | Reflector; bi pin |
| Operating temperature max.: | + |
| Operating temperature min.: | – |
| Burning position: | S90 (BDTH, base down to ±90°) |
| Lamp life: | 500 h |
| Dimensions (LxD): | 45×51 mm |
| Weight: | 0.03 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0550 × 0,0550 × 0,0550 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












