Beschrijving
Lamp for Socket G-22
- One-sided base
- Easy lamp replacement
- Dimmable
- Hot restrike
- Very high color rendering index (CRI)
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
| Operating voltage: | 230, 220 – 240 V |
| Nominal wattage: | 2000 W |
| Base: | G-22 |
| Lamp type: | Halogen lamp; clear lamp; high voltage lamp; halogen bulb |
| Lamp specification: | Dimmable Hot restrike |
| Beam angle: | 310° |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 3200K |
| Color rendering index (CRI): | 95 Ra |
| Lead time: | 0 s |
| Construction: | Bi pin |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 10° C |
| Burning position: | S90 (BDTH, base down to ±90°) |
| Lamp life: | 400 h |
| Luminous flux: | 52000 lm |
| Dimensions (LxD): | 160×35 mm |
| Weight: | 0.12 kg |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0600 × 0,1900 × 0,0600 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












