Beschrijving
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
| Voltage (lamps): | 240 V, AC |
| Nominal wattage: | 500 W |
| Base: | GY9.5 |
| Lamp type: | Incandescent lamp; halogen lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Beam angle: | 310° |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 3000K |
| Color rendering index (CRI): | 100 Ra |
| Lead time: | 1 s |
| Construction: | Bi pin |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 10° C |
| Burning position: | S90 (BDTH, base down to ±90°) |
| Lamp life: | 300 h |
| Luminous flux: | 11000 lm |
| Dimensions (LxD): | 90×22 mm |
| Weight: | 0.03 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0400 × 0,1300 × 0,0400 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












