Beschrijving
Weather-proof 6.5″ speaker (IP66) with mount, public address systems 100V, 60 W RMS
- 2-way speaker system
- 15 cm conical speaker (6″) and tweeter for extended frequency range
- High sound pressure and wide frequency range
- Durable plastic cabinet
- For outdoor amplifying systems in football stadiums, outdoor pools, open air events
- With mounting bracket
- Grey aluminum grille
- Suitable for outdoor use IP66
- For application areas such as: Installation
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x screwing
| IP classification: | IP66 |
| Power: | Program: 120W Rated: 60W RMS |
| Frequency range: | 120 – 20000 Hz |
| Sensitivity: | 110 dB (1W/1m) |
| Max. SPL: | 128 dB (100V PA) |
| Impedance: | Public address systems 100V |
| Housing color: | Grey |
| Attachment system: | 1x Mounting bracket |
| Power tapping: | 15W; 30W; 60W RMS via no connector/cable only switchable |
| Connections: | Supply cord with open wires |
| Speaker: | Woofer 6.5″ with ferrit magnet Basket material: steel Conematerial: weatherproof Cardboard/paper Tweeter 1″ |
| Type of speaker: | Horn; on ceiling/on wall speaker |
| Type of construction: | Horn |
| Material: | PP polypropylene; aluminum |
| Color: | Grey |
| Dimensions: | Length: 36 cm Width: 36.5 cm Height: 32.5 cm |
| Weight: | 5.80 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,4300 × 0,3800 × 0,2800 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |















