Beschrijving
Weather-proof horn speaker, public address systems 100V 7.5/15 W RMS
- For outdoor amplifying systems in football stadiums, outdoor pools, open air events
- With mounting bracket
- Scratchproof and shockproof
- Suitable for outdoor use IP56
- For application areas such as: Installation
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under “Downloads”
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
| IP classification: | IP56 |
| Power: | Program: 30W Rated: 15W RMS |
| Frequency range: | 400 – 5000 Hz |
| Max. SPL: | 105 dB |
| Impedance: | Public address systems 100V |
| Attachment system: | Mounting bracket |
| Power tapping: | 7.5W; 15W RMS via no connector/cable only switchable |
| Type of speaker: | Horn |
| Material: | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color: | White, scratchproof and shockproof |
| Dimensions: | Width: 22.8 cm Depth: 28.1 cm Height: 23.2 cm |
| Weight: | 1.45 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,2500 × 0,2300 × 0,1800 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















