Beschrijving
PAR-64 lamp (Halogen)
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
| Voltage (lamps): | 240 V, AC |
| Nominal wattage: | 1000 W |
| Base: | GX16d |
| Lamp type: | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Beam angle: | 12° |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 3200K |
| Color rendering index (CRI): | 99 Ra |
| Lead time: | 0.5 s |
| Construction: | PAR-64 |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 20° C |
| Burning position: | S180 (universal) |
| Lamp life: | 300 h |
| Luminous flux: | 22000 lm |
| Wavelength: | 777 nm |
| Dimensions (LxD): | 152×203 mm |
| Weight: | 0.70 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
| EPREL-Nr: | 1374151 |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1900 × 0,1750 × 0,1750 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |











