Beschrijving
Special lamp for show effect lighting
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
| Operating voltage: | 230 |
| Nominal wattage: | 300 W |
| Base: | GX16d |
| Lamp type: | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| Beam angle: | 10° |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 2800K |
| Color rendering index (CRI): | 99.3 Ra |
| Lead time: | 0.5 s |
| Construction: | PAR-56 |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 20° C |
| Burning position: | S180 (universal) |
| Lamp life: | 2000 h |
| Luminous flux: | 3500 lm |
| Wavelength: | 778 nm |
| Dimensions (LxD): | 127×178 mm |
| Weight: | 0.56 kg |
| EPREL-Nr: | 1273391 |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1350 × 0,1530 × 0,1550 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












