Beschrijving
PAR-38 lamp
- Easy installation
- Good color rendering index (CRI)
Scope of delivery
- 1 x illuminant
| Operating voltage: | 230 |
| Nominal wattage: | 15 W |
| Base: | E27 |
| Lamp type: | LED lamp; reflector lamp |
| Beam angle: | 60° |
| Setup: | Easy installation |
| Color of light: | White |
| Color temperature: | 2700K |
| Color rendering index (CRI): | 81 Ra |
| Lead time: | 0.2 s |
| Construction: | PAR-38 |
| Operating temperature max.: | 40° C |
| Operating temperature min.: | 20° C |
| Burning position: | S180 (universal) |
| Lamp life: | 20000 h |
| Luminous flux: | 1250 lm |
| Wavelength: | 608 nm |
| Lamp current: | 0.155 A |
| Dimensions (LxD): | 135×121 mm |
| Weight: | 0.36 kg |
| Energy efficiency class (A – G): | F |
| EPREL-Nr: | 1042577 |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1500 × 0,1250 × 0,1250 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |













