Beschrijving
The artificial lavender wreath of Europalms has a diameter of about 30 cm.Its dense green foliage and white flowers are completely made of PE and are therefore also well suited for outdoor use.As a door wreath it welcomes your visitors and customers or as a representative decoration element it gives your balcony, your terrace or your living rooms an appealing summer ambience in no time.
Lavender wreath with white blossoms, universally applicable
- Dense foliage
- The article is delivered ready to stand
- Suitable for outdoor use
- With greencolored lifelike leaves
- whitecolored beautifully flowers
Scope of delivery
| Standing/fixation: | Without |
| Color: | Green |
| Foliage: | Material: PE ND polyethylene |
| Flowers: | Color: white P(material: )PE ND polyethylene |
| Decor style: | Mediterranean flair; houseplant |
| Season: | Summer |
| Dimensions: | Diameter: Ø 30 cm |
| Weight: | 0.20 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0500 × 0,2600 × 0,2600 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














