Beschrijving
Slim UV bar with 48 LEDs
- Classic blacklight effect for decorative and illumination purposes
- Rugged housing and appealing style
- 48 LEDs SMD 2835 ultra violet (UV)
- UV effect
- Control via plug and play
- With a beam angle of 120°
- Various versions available
- For application areas such as: Decoration; party room
- Silent operation
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 2 x fixation clip
- 2 x screw
- 1 x user manual
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption: | 11 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class II |
| Power connection: | Mains input via C6 (M) “cloverleaf” mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED type: | 48 x SMD 2835 ultra violet (UV) |
| Color generation: | Ultra violet (UV) |
| Control: | Plug and play |
| Beam angle: | 120° |
| Beam angle (1/2 peak): | 120° |
| Wavelength: | 397 nm |
| Housing color: | Black |
| Material: | Plastic |
| Dimensions: | Length: 63 cm Depth: 3.3 cm Height: 3.5 cm |
| Weight: | 0.15 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction: | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length: | Approx. 1 m |
| Color: | Black |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0400 × 0,6100 × 0,0550 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |













