Beschrijving
Weather-proof wireless DMX transceiver, IP65
- Auto-switching transceiver
- Adaptive frequency hopping ensures interference-free operation in the 2.4 GHz band
- Multicolored LED indicator
- Lockable power input (IP T-Con)
- Control via QuickDMX; plug and play
- Operating range up to 600m with line-of-sight
- Up to 6 transmitters can be operated in parallel without interference
- With omega bracket
- Suitable for outdoor use IP65
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 1 x omega bracket
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption: | 1 W |
| IP classification: | IP65 |
| Power connection: | Mains input via IP T-Con (M) power supply cord with safety plug (provided) |
| DMX input: | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output: | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Control: | QuickDMX; plug and play |
| Range: | Range up to 600m with line-of-sight |
| Carrier frequency: | 2.4 GHz |
| Parallel mode: | Max. 6 transmitter |
| Modulation: | GFSK |
| Attachment system: | Omega bracket |
| Color: | Black |
| Dimensions: | Length: 17.3 cm Width: 15.6 cm Height: 9.2 cm |
| Weight: | 1.28 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1350 × 0,3000 × 0,2000 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















