Beschrijving
PAR-56 housing with GX16d socket (with plug + cable)
- Heat-resistant fixing screw
- The screw is protected against turning it too far out
- 4 clip-to-hold clamps with spring locks for comfortable opening of the color filter frame
- Strong cable tension relief
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- For PAR 56
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x lamp clamping ring
- 1 x user manual
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption: | Max. 500 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Suitable lamp: | Max. 230 V/500 W PAR-56 |
| Power connection: | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length: | Approx. 0.8 m |
| Base: | GX16d |
| Lamp type: | Selectable |
| Color generation: | Via color filter frame |
| Control: | Plug and play |
| Construction: | PAR-56 |
| Housing color: | Silver |
| Attachment system: | Mounting bracket |
| Material: | Aluminum |
| Dimensions: | Length: 26 cm Width: 23.5 cm Height: 22 cm |
| Weight: | 0.85 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 2 x Ø12mm |
| Material: | Metal, 2 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes: | 4 x Ø8mm |
| Material: | Aluminum, 0.5 mm |
| Dimensions: | Width: 21.5 cm Height: 21.5 cm Diameter: Ø 17.1 cm |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,2700 × 0,2050 × 0,2050 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














