Beschrijving
Flexible LED strip with RGB LEDs
- Flexible LED strip for decorative lighting
- High-grade components and a solid construction guarantee a long service life and excellent color rendering
- Can be cut into segments of variable size
- Self-adhesive rear side
- Supplied on a plastic reel
- Power cable, straight and flexible plug connectors available as accessories
- 300 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Control via system controller
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x illuminant
- 1 x user manual
| Power supply: | 12V DC 4500 mA |
| Power consumption: | 55 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class III |
| Power connection: | Fixed supply cord with open wires |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED type: | 300 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Control: | System controller |
| Standing/fixation: | Self adhesive |
| Lamps/meter: | 60 pc/pcs |
| Power/meter: | 11 W |
| Lamps/tube: | 300 pc/pcs |
| Lamp distance: | 16 mm |
| Cutting mark: | 5 cm |
| Luminous flux (Lumen) per meter: | 360 lm/m |
| Housing color: | White |
| Dimensions: | Length: 500 cm Width: 1 cm Height: 0.2 cm |
| Weight: | 0.14 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A – G): | G |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0020 × 0,0245 × 0,0215 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















