Beschrijving
Digital LED pixel strip with 3in1 TCL CW/WW/A LEDs
- 5 meter digitally addressable LED pixel strip
- Each LED individually addressable for displaying multimedia content or stunning running light effects, color fades and animations
- Easily create animations with MADRIX or any other control software supporting Art-Net
- Can be cut into segments of variable size
- Supplied on a plastic reel
- 1 JST connector (3 pins) for Art-Net and 1 for serial connection
- 150 LEDs SMD 5050 3in1 TCL CW/WW/A (homogenous color mix)
- Control via accessory
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
| Power supply: | 5V DC 5000 mA |
| Power consumption: | 25 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class III |
| Power connection: | Fixed power supply cord with special plug |
| Power output: | 1 x special connector |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED type: | 150 x SMD 5050 3in1 TCL CW/WW/A (homogenous color mix) |
| Control: | Accessory |
| Standing/fixation: | Self adhesive |
| Lamps/meter: | 30 pc/pcs |
| Power/meter: | 12 W |
| Lamps/tube: | 150 pc/pcs |
| Lamp distance: | 33 mm |
| Cutting mark: | 3.3 cm |
| Housing color: | White |
| Dimensions: | Length: 500 cm Width: 1 cm Height: 0.2 cm |
| Weight: | 0.10 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1000 × 0,0160 × 0,0190 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















