Beschrijving
Simple UV lighting bar with 18 x 1 W ultra violet (UV) LED
- Perfect for decorative and illumination purposes
- Slender housing
- 18 LEDs 1 W high-power ultra violet (UV)
- UV effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch at cable
- With a beam angle of 30°
- With mounting bracket
- Various versions available
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; standing
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 2 x mounting bracket
- 2 x screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption: | 40 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Power connection: | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length: | Approx. 1 m |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED type: | 18 x 1 W high-power ultra violet (UV) |
| Cooling: | Passive convection cooling |
| Control: | On/off switch at cable |
| Beam angle: | 30° |
| Beam angle (1/2 peak): | 30° |
| Wavelength: | Ultra violet (UV) 398 nm |
| Housing color: | Black |
| Attachment system: | 2x mounting bracket |
| Material: | Aluminum |
| Dimensions: | Width: 100 cm Depth: 5 cm Height: 6.5 cm |
| Weight: | 1.11 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety: | Risk Group 2 |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0700 × 1,0650 × 0,0700 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















