Beschrijving
DMX controller for 12 devices with max. 16 DMX channels
- 8 preset scenes
- Copy function for the scenes, programs and records
- Blackout function
- Programmable 6 scenes/chases each with 240 cues
- Can transmit up to 192 DMX channels
- Control via DMX; sound to light via microphone
- 4 digit 7-segment LED display
- (19″) 48.3 cm rack installation 3 U
- For application areas such as: Party room; small rental
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption: | 4.00 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class III |
| Power connection: | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs: | Programmable 6 scenes/chases each with 240 cues |
| DMX channels: | Output 192 |
| DMX output: | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control: | DMX; sound to light via microphone |
| Housing color: | Black |
| Display type: | 4 digit 7-segment LED display |
| Color: | Black |
| Housing design: | (19″) 48.3 cm rack installation 3 U |
| Dimensions: | Width: 48.3 cm Depth: 13.2 cm Height: 8.9 cm |
| Weight: | 2.35 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1400 × 0,5800 × 0,2000 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















