Beschrijving
High-quality stage version
- Extreme and lightning-fast light displays
- Each lamp is individually connected to an internal lustre terminal, so that any lamp of your choice can easily be wired
- Robust version
- Manual dimming via DIP switches
- Dimmable
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX
- With mounting bracket
- For application areas such as: Stage; rental
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption: | Max. 1300 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Suitable lamp: | 120 V/650 W PAR-36 G-53 STC |
| Power connection: | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction: | 3 x 1.0 mm² H05SS-F |
| Cable length: | Approx. 0.8 m |
| Fuse: | F 8 A fuse replaceable |
| Base: | Wires |
| Lamp type: | Halogen lamp |
| Lamp specification: | Dimmable |
| DMX channels: | 1 |
| DMX input: | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output: | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling: | Passive convection cooling |
| Control: | Stand-alone; DMX |
| Construction: | PAR-36 |
| Housing color: | Black |
| Attachment system: | Mounting bracket |
| Material: | Metal |
| Dimensions: | Width: 38.8 cm Depth: 17 cm Height: 24 cm |
| Weight: | 2.43 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 3 x Ø12mm |
| Material: | Metal, 4 mm |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,2550 × 0,4000 × 0,1900 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














