EUROLITE 2x Stage Stand 150cm curved incl. Cover and Bag, white
Adviesprijs: 565.40
€475,15
Beschrijving
Set with 2 stands for speakers and light effects
- Translucent stretch fabric – can be backlit with any lighting effect
- Pin (Ø 35 mm) for mounting speakers
- Fast assembly without any tools
- Curved, white lacquered steel tube construction
- Stand weight 11.8 kg each
- Washable (needs to be treated with flame retardant spray afterwards)
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; wedding/gala/events
EUROLITE Part 2 Stage Stand curved (bag, truss, cover)
- B1 low flammability
Scope of delivery
- 2 x bag
- 1 x stand
- 1 x plate
1 x EUROLITE Part 2 Stage Stand curved (bag, truss, cover)
- 4 x frame
- 2 x textile cover
- 1 x bag
| Maximum load: | 20 kg |
| Dimensions: | Width: 50 cm Depth: 50 cm Height: 150 cm |
| Weight: | 26.21 kg |
| EUROLITE Part 1 Stage Stand curved (plates + bag) | |
| Material: | Steel (powder-coated) |
| Color: | White |
| Weight: | 15.41 kg |
| EUROLITE Part 2 Stage Stand curved (bag, truss, cover) | |
| Material: | Steel (powder-coated); textile |
| Color: | White |
| Dimensions: | Height: 150 cm |
| Weight: | 10.80 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,0000 × 0,0000 × 0,0000 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |
















