Beschrijving
Baritone ukulele with pick-up system
Scope of delivery
- 1 x instrument
- 2 x battery
- 1 x hex key
| Battery: | 2 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese included |
| Pickup: | 1 x piezo |
| Neck: | Gaboon, Fingerboard: acacia 18 frets |
| Body: | Mahogany |
| Scale length: | 515 mm |
| Nut width: | 35 mm |
| Bridge: | Oak |
| Top: | Mahogany |
| Hardware: | Black |
| Color: | Nature, matte |
| Weight: | 0.95 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1100 × 0,7800 × 0,3150 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |













