Beschrijving
Dreadnought western guitar
Scope of delivery
- 1 x instrument
- 1 x hex key
- 1 x battery
| Battery: | 1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon built-in |
| Version: | Right hand version |
| Neck: | Mahogany, Fingerboard: rosewood 20 frets |
| Body: | 4/4 dreadnought-form Mahogany painted |
| Scale length: | 650 mm |
| Nut width: | 43 mm |
| Bridge: | Rosewood |
| Number of strings: | 6 |
| Top: | Spruce massive |
| Color: | Black, high-gloss, painted |
| Weight: | 2.20 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1400 × 1,0600 × 0,5000 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |












