Beschrijving
Classical guitar with pick up
Scope of delivery
- 1 x instrument
- 1 x hex key
- 1 x battery
| Battery: | 1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon built-in |
| Pickup: | 1 x piezo with Pre-Amp and Tuner |
| Neck: | Nato, Fingerboard: walnut 19 frets |
| Body: | 4/4 Mahogany |
| Scale length: | 650 mm |
| Nut width: | 50 mm |
| Bridge: | Maple |
| Number of strings: | 6 |
| Regulator: | 1 x volume, 2 x sound |
| Equalizer: | 1 x 3-band tone control |
| Binding: | Front black/white, pinstripe; rear white |
| Top: | Spruce |
| Color: | Nature, high-gloss |
| Weight: | 1.90 kg |
Aanvullende informatie
| Afmetingen | 0,1300 × 1,0200 × 0,4600 cm |
|---|---|
| Levertijd | 1 dag |














